Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji

Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji

Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu zaprasza na jednodniowe szkolenia z zakresu fundraisingu – pozyskiwania darczyńców oraz środków finansowych. Szkolenie opracowane jest na podstawie 9-letnich doświadczeń wdrażania fundraisingu w polskich organizacjach pozarządowych m.in. Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Fundacja św. Mikołaja, INSPRO, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. Szkolenie odbędzie się 28 maja w Centrum Bukowska w Poznaniu.

Czytaj więcej: Fundraising dla każdego NGO - szkolenie

"Każdy powinien uczyć się programowania komputerowego. To nauka jak myśleć." - Steve Jobs

Girls Code Fun to kreatywne programowanie komputerowe skierowane do dziewczynek w wieku 8-12 lat. Girls Code Fun to fundacja założona przez dwie amerykanki polskiego pochodzenia. Chcą pokazać dziewczynom, że programowanie komputerowe może być zabawą, a nauki ścisłe to nie tylko tabliczka mnożenia, ale też kreatywność i radość tworzenia.

Czytaj więcej: Czy dziewczynki powinny uczyć się programowania?

 

Konkurs Rodzina XL realizowany jest w 10 miastach Polski. Uczestnikami są rodziny, w których dziecko i co najmniej jedno z rodziców ma nadwagę lub otyłość. Celem konkursu jest odchudzić wszystkich członków rodziny oraz wyrobić w nich dobre nawyki żywieniowe poprzez wsparcie specjalistów z ich miast, których jednoczymy w tym projekcie. Ta rodzina, która przez okres 3 miesięcy osiągnie najlepszy efekt – wygrywa cenne nagrody oraz - zdrowie!

Czytaj więcej: Rodzina XL


Tego nikt się nie spodziewał. Budowa II linii metra odkryła skrywany latami sekret. Zwalcz Nudę zaprasza na niepowtarzalną grę miejską, stworzoną dla prawdziwych poszukiwaczy skarbów. Rozpoczyna się przygoda!

 

GRA MIEJSKA

JAK METRO ZMIENIA WARSZAWE NA WOLI

POSZUKIWACZE ZAGINIONEGO SKARBU

Start: 9 listopada 2014, godz. 12:00

Miejsce: Urząd Dzielnicy Wola

Dla kogo: gra toczy się dwutorowo - dla rodzin i dla drużyn złożonych tylko dorosłych

Czytaj więcej: Poszukiwacze zaginionego skarbu

 

Od 17 lat w małej wsi Wielki Buczek na Krajnie odbywają się konferencje naukowe. Główni inicjatorzy tego wydarzenia to profesorowie Instytutu Kaszubskiego w Gdańsku: Józef Borzyszkowski i Jowita Kęcińska - Kaczmarek. Tegoroczna konferencja odbyła się 20 września pod tytułem "85 lat szkół polskich na Złotowszczyźnie".

Czytaj więcej: Buczkowska Konferencja Naukowa