Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji

Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji


Ucieczka od betonu i zgiełku miasta staje się szczególnie palącą potrzebą  mieszkańców wraz z nadejściem sezonu wiosenno-letniego. Często jednak na weekendowy wyjazd dla całej rodziny nie pozwalają kwestie ekonomiczne, organizacyjne, czy zawodowe. Szukamy więc małych oaz spokoju, „dotleniaczy”, dzięki którym możemy szybko przenieść się na łono natury, w sielską scenerię lasu i wsi.

Jednym z takich miejsc, łatwo dostępnych dla Warszawiaków i mieszkańców okolicznych miasteczek, jest kompleks ogrodowo-restauracyjny „Na Skrajnej” w Ząbkach. Restauracja zainauguruje sezon wiosenny już 26 kwietnia. Podczas imprezy będzie można wziąć udział w sadzeniu zielnika, poszukiwaniach skarbów pośród drzew, a także poćwiczyć z zawodnikami futbolu amerykańskiego. Na rodziny będą czekały pyszne potrawy, konkursy i inne outdoorowe aktywności w duchu wyznawanej przez właścicieli restauracji filozofii EKO.

Na ul. Skrajnej w Ząbkach stoi drewniana chata, przypominająca staropolską gospodę, rodem z „Pana Tadeusza”. Na tyłach domu rozpościera się wielki ogród porośnięty trawą i wysokimi sosnami. Na końcu posesji znajduje się małe zoo - „Ptasi zakątek”, w którym biegają gęsi, pawie, indyki, kaczki i kury – zarówno te zwyczajne, domowe, jak i przedstawiciele rzadko spotykanych ras.

Park linowy

W tym urokliwym miejscu 26 kwietnia nastąpi otwarcie sezonu ogrodowego, którego jedną z głównych atrakcji będzie wspólne założenie zielnika. W specjalnie wygospodarowanym zakątku ogrodu każdy z gości będzie mógł posadzić zioła, które następnie będą wykorzystywane przez szefa kuchni. Zarówno sadzenie roślin, jak i odwiedziny w „Ptasim zakątku”, gdzie można zobaczyć m.in. niezwykłe kury „w gatkach”, będą wspaniałą okazją do edukacji dzieci w atmosferze zabawy (być może warto zawczasu przygotować odpowiedzi na kłopotliwe pytania: „co było pierwsze: jajo, czy kura?”).  

Imprezę uświetni pokaz drużyny futbolu amerykańskiego Warsaw Eagles oraz występ trenerów personalnych, którzy zaprezentują najnowsze fitnessowe trendy. Goście będą mogli poćwiczyć razem z zawodnikami, dowiedzieć się ciekawostek na temat mało znanej w Polsce dyscypliny sportu oraz otrzymać porady, jak dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń i popracować nad figurą przed nadejściem lata.

Oprócz tego najmłodsi będą mogli się wyszaleć w mini parku linowym. Podczas imprezy zostaną zorganizowane różnego rodzaju konkursy i zabawy: mi.in. tor przeszkód w parku linowym, poszukiwanie skarbów  pośród drzew, czy eko-quiz.

Świeże powietrze sprzyja apetytom, które szef kuchni postara się zaspokoić. Zainspirowany produktami sprowadzonymi z ekologicznych upraw i hodowli, będzie częstować jajecznicą od kurki zielononóżki, interesującą zupą pokrzywową, czy pierogami z mąki orkiszowej faszerowanymi kaszą gryczaną, twarogiem i miętą. Na spragnionych będzie czekała orzeźwiająca lemoniada ze świeżą miętą, owocowa sangria, festiwal wschodnich piw, a także nie lada ciekawostka dla dbających o szczupłą sylwetkę – kawa żołędziowa!

 

Eko-piknik

26 kwietnia, godz. 12:30
EKO-PIKNIK – Otwarcie sezonu wiosennego
Restauracja „Na Skrajnej”
ul. Skrajna 1A
05-091 Ząbki

Udział w imprezie jest wolny. Rezerwacji stolików można dokonać pod nr: (22) 78 17 029.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/629448620476709/