Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji

Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji

Chcesz prowadzić projekt w Internecie, zrobić w sieci coś dobrego? Podziel się swoim pomysłem i zdobądź grant na jego realizację! Fundacja Dobra Sieć i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności wkrótce ogłoszą szóstą edycję konkursu „Odkryj e-wolontariat”.


Dzięki pięciu edycjom (2009 – 2013) konkursu „Odkryj e-wolontariat” wszyscy możemy się przekonać, jak wiele projektów społecznych na stałe wpisało się w polski Internet (zobacz raport: Społeczny Internet). W internautach drzemie ogromny potencjał do działania, a szósta edycja konkursu „Odkryj e-wolontariat” to dobra okazja, by go wykorzystać. W roku 2014 konkurs staje się więc konkursem grantowym! Organizatorzy zachęcają do uruchomienia wirtualnej energii i zgłaszania pomysłów na projekty angażujące internautów w działania społeczne. Do wygrania środki na ich realizację.


Jak wygląda konkurs?
Całość konkursu składa się z dwóch etapów. W pierwszym z nich uczestnicy składać będą tzw. „wnioski wstępne”, w których naszkicują pomysł na projekt. Spośród nich Kapituła Konkursu wyłoni 10 finalistów, którzy wezmą udział w inspirujących warsztatach. Zadaniem finalistów będzie dopracowanie koncepcji i złożenie wniosków pełnych, spośród których wyłonieni zostaną laureaci. Najlepsi z najlepszych otrzymają grant na realizację pomysłu na społeczną działalność w sieci! Podsumowanie konkursu odbędzie się jesienią 2014 r. w Warszawie.


Kto będzie mógł wziąć udział?
Chcesz założyć portal informacyjny o swojej miejscowości? A może marzy ci się poprowadzenie kursów e-learningowych? Masz pasję i chcesz się nią dzielić? Zaangażuj internautów we wspólne działanie! Dowiedz się, czym jest e-wolontariat, daj się zainspirować dobrymi praktykami i przyślij do organizatorów swój pomysł na e-wolontariat.
Do udziału w konkursie „Odkryj e-wolontariat” zachęcamy instytucje, organizacje i grupy nieformalne, które działają lub chcą działać w Internecie. Organizatorzy czekają na propozycje nowych działań społecznych w sieci lub pomysły na nową jakość dla już istniejących projektów.


Jak się zgłosić?
Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz wniosku wstępnego dostępny na stronie http://e-wolontariat.pl/pl/odkryj-e-wolontariat. Już dziś na stronie możecie zapoznać się z regulaminem i pobrać wniosek poglądowy. Formularz będzie aktywny od 1 do 30 kwietnia 2014 r.
Zacznijcie działać. Nie czekajcie, aż inni zrobią to za was!

 

Kontakt:
              Marzena Kacprowicz                                                                           Beata Borowiecka
     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                                                  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Odkryj e-wolontariat