Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji

Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji

W ramach nowej serii wydawniczej „Zygzakiem przez Świat..” ukazały się dwie pozycje dla nastolatków warte uwagi: ”Zygzakiem przez Świat Pieniędzy” i „Zygzakiem przez Świat Wartości” obydwie publikacje wydane są przez Fundację graj Wysoko. Publikacje te zbierają bardzo dobre recenzje, zwłaszcza wśród pedagogów, nauczycieli.

 

”Zygzakiem przez Świat Pieniędzy”
Julia i Kacper wiodą beztroskie życie nastolatków. Do dnia, gdy zauważają, jak ważna w życiu jest umiejętność poruszania się w Świecie Pieniędzy, i jak uboga jest ich własna wiedza o oszczędzaniu, ryzyku życia na kredyt oraz strategiach prowadzących do bezpiecznej finansowej przyszłości.
Kacper i Julia podjęli wyzwanie. Krok po kroku poznawali zagadnienia ze świata finansów i bankowości. A dziś, w książeczce „Zygzakiem przez Świat Pieniędzy”, sami wprowadzają młodych czytelników w przyszłość, planowanie i oszczędzanie. Doradzają, jak od najmłodszych lat wyrabiać dobre nawyki oraz jak zdobyć i pomnażać kapitał. Doskonale operują prostym językiem dając super przydatną wiedzę i zbiór nieocenionych rad do wykorzystywania od zaraz.
Wielu pedagogów poleca książeczkę jako dodatkowy materiał edukacyjny w szkolnej oraz prywatnej biblioteczce oraz przewodnik, który można wykorzystać na lekcjach przedsiębiorczości.

„Zygzakiem przez Świat Wartości”
Konflikt dwojga nastolatków, Oli i Łukasza, zainspirował ich do szukania odpowiedzi na istotne dla dzieci i młodzieży pytania. Jak dawać sobie radę z problemami dnia codziennego? Za jakimi drogowskazami podążać? Co jest naprawdę ważne w życiu?
Wspólna wspinaczka po kolejnych szczeblach piramidy potrzeb i wartości, którymi kierują się ludzie, uświadomiła im, jak ciekawą i pełną wyzwań podróżą jest budowanie własnego świata wartości. Tą wiedzą dzielą się z rówieśnikami prowadząc ich „Zygzakiem przez Świat Wartości”.
Ola i Łukasz nie narzucają nachalnie żadnego systemu wartości. Z niezwykłym wyczuciem poruszają aspekty ważne dla młodzieży związane z funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej, korzystaniem z Internetu czy mediów, dokonywaniem odpowiedzialnych wyborów, mądrym wykorzystaniem czasu. W swojej opowieści o świecie wartości ustawiają je kolejno jak drogowskazy ułatwiające poruszanie się po ścieżkach życia. Ola i Łukasz nie stronią przy tym od pojęć, których próżno szukać w medialnej papce, ustawiając poprzeczkę na wysokim poziomie intelektualnym.

W przygotowaniu kolejne tytuły: „Zygzakiem przez Świat Stereotypów” i „Zygzakiem przez Świat Czasu i Przestrzeni”
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Fundacji grajWysoko
www.grajWysoko.org


Opinie o książeczkach:

„Zygzakiem przez Świat Pieniędzy” to książeczka wyjątkowa. Rozbudza wyobraźnię, zawiera aspekt wychowawczy, uczy i motywuje do działania. Cenna nie tylko dla młodych czytelników, bo i niejeden dorosły znajdzie w niej coś dla siebie. Autor daje szanse na zbudowanie w przyszłości wolności finansowej, a co za tym idzie lepszego życia. Myślę, że książka ta powinna znaleźć się na półkach szkolnych bibliotek, i nie tylko. Każdy wychowawca będzie mógł wykorzystać jej treść urozmaicając pracę z uczniami na godzinach do swojej dyspozycji. Książka może stać się również cenną pomocą do prowadzenia lekcji z przedsiębiorczości. Autorowi gratuluję i życzę powodzenia.
Jolanta Rogozińska, Nauczyciel, Bibliotekarz, Sosnowiec

Książeczka "Zygzakiem przez Świat Pieniędzy" zasługuje zdecydowanie na rekomendację ze względu na zawartość merytoryczną, nieagresywną przyjazną szatę graficzną oraz dostosowany poziom języka. Doskonale nadaje sie do wykorzystania na lekcjach etyki, historii, przedsiębiorczości i godzinach wychowawczych.
Anna Ziemska i Łukasz Malinowski, Pedagodzy różnych szczebli eudukcji, Warszawa

„Zygzakiem przez Świat Wartości” w świetny sposób porządkuje pojęcia i bardzo skłania do myślenia. Nowoczesna, przemawiająca do młodego czytelnika, wykorzystująca elementy komiksu, działająca na zmysł wzroku tak wyostrzony przez współczesną obrazkową kulturę masową. Z przekonaniem zachęcam do lektury tej niezbyt obszernej ale jakże bogatej w treści książeczki. Ja, chociaż nie jestem już młodym czytelnikiem, z pewnością sięgnę po nią jeszcze niejeden raz. Może dzięki temu łatwiej mi będzie wprowadzać w świat wartości moich małych uczniów? W końcu człowiek uczy się przez całe życie.
Katarzyna Rycerz, nauczycielka, laureatka plebiscytu „Świętokrzyski Anioł Dobroci” wyróżniający osoby najaktywniejsze i najmocniej zaangażowane w działalność na rzecz innych osób.

Z całą odpowiedzialnością mogę polecić młodym ludziom książeczkę ,,Zygzakiem przez Świat Wartości". Ten podręczny przewodnik przypomina o tym, jak ważne w dzisiejszych czasach są wartości, a także to, jak łatwo można się bez nich pogubić. Pokazuje co zrobić, aby wartości były żywe, praktykowane i dawały nam możliwość ciągłego rozwoju.
Kinga Tara, studentka andragogiki, Uniwersytet Warszawski, pracuje w firmie szkoleniowej

Serdecznie polecamy!