Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji

Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji

Ruszyło przyjmowanie wniosków w ramach KONKURSU NA REALIZACJĘ PROJEKTÓW INICJATYW ODDOLNYCH "NA CHARTOWSKIM FYRTLU"

Wypełnione i podpisane wnioski (skan) można przysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.do dnia 5 czerwca 2017. Wyniki będą dostępne na stronie www.kulturaiedukacja.pl do dnia 14 czerwca 2017. UWAGA NA PROŚBĘ MIESZKAŃCÓW PRZEDŁUŻONO TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW DO 06.06.2017. Konkurs jest skierowany do grup mieszkańców Chartowa (minimum 3 osoby)

Czytaj więcej:  KONKURS NA INICJATYWY ODDOLNE "NA CHARTOWSKIM FYRTLU"

5 antyWalentynki na krechę - rozdajemy wiersze w Poznaniu

Grupa Literyczna NA KRECHĘ i jej partnerzy w dniach 10–16.02.2016 roku w kilkunastu miastach w Polsce rozdali około 15 000 autorskich kartek wydanych własnym sumptem, przygotowanych w 75 wzorach, pod kuratelą Łucji Dudzińskiej, która już od pięciu lat koordynuje Ogólnopolską Akcję (anty)Walentynki Na Krechę oraz inne imprezy towarzyszące. Do akcji dzięki Jolancie Nawrot włączyli się studenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej o specjalności krytyka i praktyka literacka. I w Poznaniu rozdano ponad 1000 pocztówek.
Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa poezji. Promocja sztuki, twórców oraz próba zainteresowania odbiorcy (w miejsce komercyjnych ozdób i wszędobylskiego kiczu), czytaniem wierszy z pocztówek; będących kompilacją miłosnych albo około czy anty-miłosnych treści i zdjęć, grafik, obrazów, rysunków zaprzyjaźnionych artystów, poetów i członków Grupy Literycznej Na Krechę.

Czytaj więcej: Rozdajemy wiersze w Poznaniu