Numer rachunku bankowego:

Bank Zachodni WBK (Grupa Santander)

65 1090 1359 0000 0001 2384 6761

 

 

Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji wyrosła z wiary w ludzi i pragnienia zmieniania otoczenia na lepsze. Rozpoczęliśmy w 2009 roku projektem Bajkownia.org – Fabryka Bajek - grupa entuzjastów zakochanych w kulturze, sztuce, wierszach, bajkach i baśniach, a przede wszystkim w dzieciach. Skupiła się wokół projektu szerzącego kulturę języka polskiego, którego odbiorcą są rodzice, opiekunowie, nauczyciele i dzieci polskojęzyczne z ponad stu krajów. To właśnie dzieci są siłą napędową naszych działań. Dla nich żyjemy, tworzymy, dla nich budujemy Świat. Razem, wspólnie z Darczyńcami tworzymy warunki do ich nieskrępowanego rozwoju, poznawania, doświadczania. Wspieramy także sztukę i działania dorosłych, by pozostawić naszym dzieciom po sobie ślad, by dawać im przykład swoją postawą, wyznaczać kierunki. W naszych działaniach niezmiernie ważna jest dla nas przy tym komunikacja dzieci i dorosłych.

 


O TYM, CO NAS BOLI czyli dlaczego robimy to co robimy:
•    wiele dzieci nie ma dostępu do literatury skierowanej do nich, spędza czas patrząc w ekrany telewizorów, lub w monitory komputerów,
•    dzieci Polonii mają bardzo ograniczony kontakt z językiem polskim,
•    artyści są często niedoceniani i pomijani,
•    osoby niepełnosprawne mają utrudniony dostęp do dóbr kultury,
•    zwaśnione środowiska kulturalne często nie współpracują ze sobą, walcząc o wpływy,
•    pogoń za pieniędzmi, tempo życia często sprawiają, że giną wartości moralne,
•    ludzie nie biorą spraw w swoje ręce, nie udzielają się, nie wierzą we własne siły,
•    kultura wysoka jest zastępowana tanią rozrywką,
•    chcemy by rodzice byli bohaterami dla swoich dzieci, zachęcamy ich do wspólnego spędzania czasu, czytania i rozmowy.


KILKA SŁÓW O TYM CO ROBIMY:
1.    Organizujemy spotkania dzieci z osobami ze świata kultury i sztuki (m.in. poetami, pisarzami, aktorami, reżyserami, muzykami, bajarzami, malarzami), organizujemy warsztaty w szkołach, przedszkolach, świetlicach, bibliotekach i na świeżym powietrzu. Bawimy i uczymy jednocześnie.
2.    Uczymy- bawiąc. Staramy się wpoić dzieciom wartości obywatelskie, by wyrosły na mądrych, gotowych nieść pomoc innym, kierujących się dobrem i miłością i chęcią współpracy.
3.    Od pięciu lat prowadzimy projekt Bajkownia.org – Fabryka Bajek, by dzieci – niezależnie od tego gdzie mieszkają i ile zarabiają ich rodzice – mogły zawsze przeczytać bajkę na dobranoc. by zainicjować większą dostępność do nowych bajek i wierszyków dla szerokiego kręgu dzieci, niezależnie od miejsca zamieszkania. Projekt ten rozwija wyobraźnię dzieci oraz daje możliwość współtworzenia przez nich własnych bajek.
4.    Wspieramy dorosłych twórców, by mogli pozostawić po sobie ślad, wyznaczać kierunki, uczyć, bawić i wzruszać. Artyści sprawiają, że nasze życie nabiera kolorów, staje się lepsze. Ich sztuka ukazuje nam rzeczy, które możemy dostrzec dzięki ich wrażliwości.Zapraszamy do współpracy i dziękujemy, za to, że z nami jesteście.
Za to, że z nami zmieniacie Świat!
W roku 2015 planujemy:
•    Dzień Bajki i Baśni – w Bibliotece Uniwersyteckiej bajarze, teatr, poeci oraz muzycy będą bawić i uczyć dzieci. W zeszłym roku poznaliśmy sztukę teatru Kamishibai, obejrzeliśmy występy teatru Małeke, wysłuchaliśmy baśni regionalnych, między innymi o Dzikim Strzelcu, o ukrytych skarbach oraz o tym jak mieszkańcy Chojna przestraszyli się kota, stworzyliśmy własne wiersze wraz z poetką dziecięcą, zwiedziliśmy wystawę „Od jaskini do tabletu. Książka na przestrzeni wieków” i dowiedzieliśmy się co to są księgi łańcuchowe. Na ten cel potrzebujemy 3270 złotych oraz gadżety na nagrody w konkursach dla dzieci. Informacja o darczyńcach znajdzie się na plakatach wydarzenia, materiałach prasowych oraz zostanie podana do publicznej wiadomości w trakcie wywiadów radiowych. W zeszłym roku informacje w radiu Blue FM została ogłoszona 14 razy.
•    Pikniki sportowo – edukacyjne – jak zrobić dużą bańkę? Co można w niej schować? Co to jest ciecz nienewtonowska? Dlaczego jabłko spada z drzewa? Dlaczego nie uciekniesz przed cieniem? Jak zbudować robota? Jakie baśni są związane z Wielkopolską? Pikniki wpisały się już w tradycję fundacji. Rodzice i dzieci integrują się na terenach zielonych Poznania i okolic, a przy okazji badają razem otaczający nas świat. Koszt jednego pikniku to 700 zł. Potrzebujemy również gadżetów na nagrody. W roku 2015 planujemy w sumie 5 pikników w okresie od maja do sierpnia. Informacja o darczyńcach znajdzie się na plakatach i w materiałach prasowych.
•    Wydanie książek z bajkami dla dzieci. Fundacja posiada własne wydawnictwo. Oferujemy dzieciom bajki bogato ilustrowane przez malarzy polskich. Koszt wydania książeczek wynosi od 11 560 zł (zależy od wielu czynników np. od rodzaju papieru użytego w książeczkach – dzieci potrzebują grubszego, by strony się nie darły, nakładu, ilości kolorowych stron itp.). Lista darczyńców będzie znajdować się na okładce książeczki i w materiałach prasowych.
•    Konkurs poetycki oraz spotkanie artystyczne dotyczące twórczości Tadeusza Kantora z okazji ogłoszenia roku 2015 rokiem kantorowskim. Organizowany we współpracy z Grupą Literyczną NA KRECHĘ (ok. 100 członków). Koszt 3400 zł oraz nagrody dla laureatów.
•    Wystawę poplenerową akwareli – wraz z Akwarela Fora i Jolantą Tondys (wybitną polską artystką malarką i poetką) pragniemy wystawić dzieła współczesnych polskich malarzy akwarelistów, które powstają na dorocznych plenerach akwarelistycznych. Koszt tego przedsięwzięcia to 5212 zł. Informacja o darczyńcach znajdzie się na plakatach i w materiałach prasowych.
•    Turniej sportowy dla uczniów szkół podstawowych. Koszt 6700 zł. Informacja o darczyńcach znajdzie się na plakatach i w materiałach prasowych.
•    Obchody 250-lecia teatru polskiego. Przedstawienie, performance, Art-rozmowy – koszt 24 000 zł. Informacja o darczyńcach znajdzie się na plakatach wydarzenia, materiałach prasowych oraz zostanie podana do publicznej wiadomości w trakcie wywiadów radiowych.
•    Przebudowę witryny Bajkownia.org – Fabryka Bajek – obejmuje m.in. dostosowanie witryny dla korzystających z niej osób niepełnosprawnych (głównie dzieci niedowidzących, dla których stworzyliśmy dział „Bajki do słuchania”) do standardów WCAG 2.0, dostosowanie do urządzeń mobilnych, zamówienie modułu do segregacji bajek (wiersze, proza, piosenki, okolicznościowe, edukacyjne, pomagajki itp.). Koszt 14 200 zł.
•    Kontynuację projektu Wierszyki – majsterszyki – koszt jednego spotkania (sprowadzenia poety do szkół i przedszkoli waha się w zależności od poety) od 1000 do 2000 zł. 

Co oferujemy Darczyńcom?
•    możliwość publikacji imienia i miejscowości z której pochodzi Darczyńca wraz z podziękowaniem naszym Dobroczyńcom na www.kulturaiedukacja.pl,
•    możliwość budowy dzieła wpisującego się w strategie CSR organizacji. Poczynione dobro skutkuje zmianą świata, którą umożliwia nam Darczyńca, jest więc Kreatorem, Mecenasem Kultury i Sztuki,
•    Darczyńca ma prawo wyboru celu (mailowo bądź listownie), na który chce przekazać pieniądze, dostaje informację zwrotną, na co zostały przekazane jego środki i w jaki sposób zmieniły świat wokół nas,
•    podziękowania w formie pisemnej oraz mailowej na wskazany adres,
•    możliwość promocji w mediach własnych fundacji oraz na plakatach i informacjach prasowych promujących wydarzenie,
•    pisemne potwierdzenie udziału w działaniach Fundacji (dyplom Darczyńcy lub Dyplom Mecenasa Kultury i Sztuki),
•    Wdzięczność naszą, artystów i dzieci, w których przyszłość inwestuje Darczyńca, wspierając nasze programy. Satysfakcję wynikającą z kształtowania młodych umysłów.

 

Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji wyrosła z wiary w ludzi i pragnienia zmieniania otoczenia na lepsze. Rozpoczęliśmy w 2009 roku projektem Bajkownia.org – Fabryka Bajek - grupa entuzjastów zakochanych w kulturze, sztuce, wierszach, bajkach i baśniach, a przede wszystkim w dzieciach. Skupiła się wokół projektu szerzącego kulturę języka polskiego, którego odbiorcą są rodzice, opiekunowie, nauczyciele i dzieci polskojęzyczne z ponad stu krajów. To właśnie dzieci są siłą napędową naszych działań. Dla nich żyjemy, tworzymy, dla nich budujemy Świat. Razem, wspólnie z Darczyńcami tworzymy warunki do ich nieskrępowanego rozwoju, poznawania, doświadczania. Wspieramy także sztukę i działania dorosłych, by pozostawić naszym dzieciom po sobie ślad, by dawać im przykład swoją postawą, wyznaczać kierunki. W naszych działaniach niezmiernie ważna jest dla nas przy tym komunikacja dzieci i dorosłych.

 

 

KILKA SŁÓW O TYM CO ROBIMY:

1.      Organizujemy spotkania dzieci z osobami ze świata kultury i sztuki (m.in. poetami, pisarzami, aktorami, reżyserami, muzykami, bajarzami, malarzami), organizujemy warsztaty w szkołach, przedszkolach, świetlicach, bibliotekach i na świeżym powietrzu. Bawimy i uczymy jednocześnie.

2.      Uczymy- bawiąc. Staramy się wpoić dzieciom wartości obywatelskie, by wyrosły na mądrych, gotowych nieść pomoc innym, kierujących się dobrem i miłością i chęcią współpracy.

3.      Od pięciu lat prowadzimy projekt Bajkownia.org – Fabryka Bajek, by dzieci – niezależnie od tego gdzie mieszkają i ile zarabiają ich rodzice – mogły zawsze przeczytać bajkę na dobranoc. by zainicjować większą dostępność do nowych bajek i wierszyków dla szerokiego kręgu dzieci, niezależnie od miejsca zamieszkania. Projekt ten rozwija wyobraźnię dzieci oraz daje możliwość współtworzenia przez nich własnych bajek.

4.      Wspieramy dorosłych twórców, by mogli pozostawić po sobie ślad, wyznaczać kierunki, uczyć, bawić i wzruszać. Artyści sprawiają, że nasze życie nabiera kolorów, staje się lepsze. Ich sztuka ukazuje nam rzeczy, które możemy dostrzec dzięki ich wrażliwości.

 

 

 

Zapraszamy do współpracy i dziękujemy, za to, że z nami jesteście.

Za to, że z nami zmieniacie Świat!

 


 

W roku 2015 planujemy:

·         Dzień Bajki i Baśni – w Bibliotece Uniwersyteckiej bajarze, teatr, poeci oraz muzycy będą bawić i uczyć dzieci. W zeszłym roku poznaliśmy sztukę teatru Kamishibai, obejrzeliśmy występy teatru Małeke, wysłuchaliśmy baśni regionalnych, między innymi o Dzikim Strzelcu, o ukrytych skarbach oraz o tym jak mieszkańcy Chojna przestraszyli się kota, stworzyliśmy własne wiersze wraz z poetką dziecięcą, zwiedziliśmy wystawę „Od jaskini do tabletu. Książka na przestrzeni wieków” i dowiedzieliśmy się co to są księgi łańcuchowe. Na ten cel potrzebujemy 3270 złotych oraz gadżety na nagrody w konkursach dla dzieci. Informacja o darczyńcach znajdzie się na plakatach wydarzenia, materiałach prasowych oraz zostanie podana do publicznej wiadomości w trakcie wywiadów radiowych. W zeszłym roku informacje w radiu Blue FM została ogłoszona 14 razy.

·         Pikniki sportowo – edukacyjne – jak zrobić dużą bańkę? Co można w niej schować? Co to jest ciecz nienewtonowska? Dlaczego jabłko spada z drzewa? Dlaczego nie uciekniesz przed cieniem? Jak zbudować robota? Jakie baśni są związane z Wielkopolską? Pikniki wpisały się już w tradycję fundacji. Rodzice i dzieci integrują się na terenach zielonych Poznania i okolic, a przy okazji badają razem otaczający nas świat. Koszt jednego pikniku to 700 zł. Potrzebujemy również gadżetów na nagrody. W roku 2015 planujemy w sumie 5 pikników w okresie od maja do sierpnia. Informacja o darczyńcach znajdzie się na plakatach i w materiałach prasowych.

·         Wydanie książek z bajkami dla dzieci. Fundacja posiada własne wydawnictwo. Oferujemy dzieciom bajki bogato ilustrowane przez malarzy polskich. Koszt wydania książeczek wynosi od 11 560 zł (zależy od wielu czynników np. od rodzaju papieru użytego w książeczkach – dzieci potrzebują grubszego, by strony się nie darły, nakładu, ilości kolorowych stron itp.). Lista darczyńców będzie znajdować się na okładce książeczki i w materiałach prasowych.

·         Konkurs poetycki oraz spotkanie artystyczne dotyczące twórczości Tadeusza Kantora z okazji ogłoszenia roku 2015 rokiem kantorowskim. Organizowany we współpracy z Grupą Literyczną NA KRECHĘ (ok. 100 członków). Koszt 3400 zł oraz nagrody dla laureatów.

·         Wystawę poplenerową akwareli – wraz z Akwarela Fora i Jolantą Tondys (wybitną polską artystką malarką i poetką) pragniemy wystawić dzieła współczesnych polskich malarzy akwarelistów, które powstają na dorocznych plenerach akwarelistycznych. Koszt tego przedsięwzięcia to 5212 zł. Informacja o darczyńcach znajdzie się na plakatach i w materiałach prasowych.

·         Turniej sportowy dla uczniów szkół podstawowych. Koszt 6700 zł. Informacja o darczyńcach znajdzie się na plakatach i w materiałach prasowych.

·         Obchody 250-lecia teatru polskiego. Przedstawienie, performance, Art-rozmowy – koszt 24 000 zł. Informacja o darczyńcach znajdzie się na plakatach wydarzenia, materiałach prasowych oraz zostanie podana do publicznej wiadomości w trakcie wywiadów radiowych.

·         Przebudowę witryny Bajkownia.org – Fabryka Bajek – obejmuje m.in. dostosowanie witryny dla korzystających z niej osób niepełnosprawnych (głównie dzieci niedowidzących, dla których stworzyliśmy dział „Bajki do słuchania”) do standardów WCAG 2.0, dostosowanie do urządzeń mobilnych, zamówienie modułu do segregacji bajek (wiersze, proza, piosenki, okolicznościowe, edukacyjne, pomagajki itp.). Koszt 14 200 zł.

·         Kontynuację projektu Wierszyki – majsterszykikoszt jednego spotkania (sprowadzenia poety do szkół i przedszkoli waha się w zależności od poety) od 1000 do 2000 zł.

 

Co oferujemy Darczyńcom?.

·         możliwość publikacji imienia i miejscowości z której pochodzi Darczyńca wraz z podziękowaniem naszym Dobroczyńcom na www.kulturaiedukacja.pl,

·         możliwość budowy dzieła wpisującego się w strategie CSR organizacji. Poczynione dobro skutkuje zmianą świata, którą umożliwia nam Darczyńca, jest więc Kreatorem, Mecenasem Kultury i Sztuki,

·         Darczyńca ma prawo wyboru celu (mailowo bądź listownie), na który chce przekazać pieniądze, dostaje informację zwrotną, na co zostały przekazane jego środki i w jaki sposób zmieniły świat wokół nas,

·         podziękowania w formie pisemnej oraz mailowej na wskazany adres,

·         możliwość promocji w mediach własnych fundacji oraz na plakatach i informacjach prasowych promujących wydarzenie,

·         pisemne potwierdzenie udziału w działaniach Fundacji (dyplom Darczyńcy lub Dyplom Mecenasa Kultury i Sztuki),

·         Wdzięczność naszą, artystów i dzieci, w których przyszłość inwestuje Darczyńca, wspierając nasze programy. Satysfakcję wynikającą z kształtowania młodych umysłów.