Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji

Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji

Do teatru za 250 groszy? Tak, to jest możliwe. 2,5 zł to cena biletu na spektakle, które będą grane 23 maja br. w 44 miastach w ramach obchodów jubileuszu "250-lecia teatru publicznego w Polsce". Wśród nich znajdą się najgłośniejsze i najpopularniejsze tytuły ostatnich sezonów. 50 tysięcy widzów w ponad 100 teatrach zobaczy tego wieczoru przedstawienia wyreżyserowane przez najwybitniejszych twórców - między innymi Krzysztofa Warlikowskiego czy Jacquesa Lassalle’a.

Czytaj więcej: Teatr za 250 groszy

Od 17 do 21 kwietnia odbędzie się Toruński Festiwal Nauki i Sztuki organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Urząd Miasta Torunia oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu. Cel jaki stawiają sobie organizatorzy to popularyzacja nauki, a także sztuki wśród mieszkańców Torunia i regionu. Aktywny udział w imprezie biorą nie tylko pracownicy toruńskich uczelni, ale także lokalnych przedsiębiorstw oraz instytucji, którzy prezentują stosowane w swojej pracy osiągnięcia naukowe lub działania związane ze sztuką.

Czytaj więcej: Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

Koło Naukowe Polonistów działające przy Uniwersytecie w Białymstoku od lat organizuje cieszący się popularnością wśród osób w różnym wieku Konkurs Małych Form Prozatorskich WRZENIE. Prestiżowym czyni go nie tylko siedmioletnia tradycja, świadcząca o niesłabnącym zainteresowaniu ze strony piszących, ale i uznana marka, a także fakt, że w skład jury zawsze wchodzą profesjonalni literaturoznawcy, pisarze, poeci.

Czytaj więcej: Wrzenie - VII Komkurs Małych Form Prozatorskich